KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDES (Engelsizce Yaşamak) Projesi Çerçevesinde Engelli Öğrencilerimiz ve Ailelerine Piknik Düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen, "Engelsizce Yaşamak" Projesi faailyetlerinden olan "Toplumsal Yaşama Uyum" konulu Piknik Celal Bayar Parkı’nda Engelli Öğrenciler ve ailelerine düzenlendi.
EDES (Engelsizce Yaşamak) Projesi Çerçevesinde Engelli Öğrencilerimiz ve Ailelerine Piknik Düzenlendi

 

Düzenlenen pikniğe; Valimiz Sayın Ali KOLAT ve eşi Sayın İlksen KOLAT Hanımefendi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Harun KARABULUT, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, il müdürleri, davetliler, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE personellerinden Neslihan ULUYÜZ tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının EDES (Engelliler Destek Programı) kapsamında hazırlanan “Engelsizce Yaşamak” adlı proje kapsamında ilimizde engelli öğrencilere eğitim veren Kırıkkale Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler Okulu öğrenci ve velilerine yönelik geniş kapsamlı piknik ve kaynaşma şöleni düzenlendi.

 

Piknik programında konuşan Vali KOLAT: “Bu güzel ortamda sizlerle beraber olmak bizleri son derece memnun ediyor. Gerçekten de engellilere yönelik Hükümetimizin çok güzel çalışmaları oldu. Hiçbir engellimizin ortada, sokakta, kötü bir durumda olmaması yönünde her türlü tedbirler alınıyor. Bizlerde Valilik olarak, bütün Kamu Kurum ve Kuruluşları olarak engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu beyanda çeşitli projelerimiz de var. Nitekim EDES Projesi de bu amaca yönelik bir çalışma. Bu proje de emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada Portekiz’den gelen misafirlerimiz de var. Onlar da proje ortakları olarak ciddi katkıları oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Bizim bütün amacımız engelsiz bir yaşam ortamı sağlayabilmek. Bu uğurda hepimize düşen görevler var. Bu görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdiğimiz zaman, engelsiz bir ortama ulaşmış olacağız. İnşallah bu çabalarımız daha güzel sonuçlar verir. Burada engelli çocuklarımızla kucaklaşmak, aileleriyle beraber olmak bizleri çok mutlu etti. Ben, bizlere bu konuda destek veren, katkı sağlayan ve bu güzel ortamın sağlanmasında katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Piknik programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN: " Devletimizin Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine gerek eğitim anlamında gerek sosyal katkı anlamında yaptığı değerli çalışmaların bir tanesi kapsamında burada toplanmış bulunuyoruz. EDES programı kapsamında engelli öğrencilerimizin eğitim gördüğü ilimizde ki bulunan üç okulumuzun öğrencileri ve aileleri ile hem kaynaşmak hem güzel bir gün geçirmek hem de öğrencilerimizin rehabilitasyon çalışmasına bir nebzede katkıda bulunmak amacıyla böyle bir program düzenlendi. Pikniğimize katılan herkesin gönüllerince eğlenmelerini temenni ediyoruz, başta sayın valimiz ve hanımefendi olmak üzere değerli protokolümüze şeref verdikleri için teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum." dedi. Piknik organizasyonunda emeği geçen başta Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi müdürü Sami YANIK, Müdür Yardımcıları Ünal DÜNDAR, Eşref AKBAL, Kırıkkale Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Atilla KALDIRIM´a teşşekkür ederiz.

Daha sonra Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi yöresel oyunları gösterisi sundu.

 

Ayrıca engelli öğrencilerin katılımıyla; halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışı vb. oyunlarla piknik devam etti. (03.06.2015)

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.