KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Kuşağı Kırıkkale‘de

Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi kapsamında “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Farkındalık Atölyesi” eğitimi gerçekleştirildi. 
Demokrasi Kuşağı Kırıkkale‘de

Milli Eğitim Bakanlığı birimlerinden Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Avrupa Konseyi’nin ortaklaşa yürüttüğü ve Dünya Demokrasi Forum’unda “Demokrasi Yenilik Ödülü”ne layık görülen Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi kapsamında “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Farkındalık Atölyesi” eğitimi gerçekleştirildi.         

Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi kapsamında Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, Kırıkkale Öğretmenevi’nde 5-6 Ocak 2015 tarihlerinde Tarih ve Felsefe öğretmenlerine yönelik 12 saatlik uygulamalı ve etkinlik temelli eğitim yapılmıştır.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirilen eğitimler, Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet ÜLGER uzmanlığında, Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Neşe KİLSEDAR tarafından gerçekleştirilmiştir.          

 

Eğitimde; Projenin sloganı da olan “Demokrasi Kuşağı Projesi”nin tanıtımı yapıldıktan sonra proje kapsamında geliştirilen eğitim modülleri üzerinden “ihtilaflı konular”, “ayrımcılık ve önyargı”, “uzlaşı eğitimi”, “demokratik sınıf yönetimi” ve “demokratik okul kültürü” konularında etkileşimli ve katılımcı eğitimler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Demokrasi Kuşağı Proje kapsamında 2013 yılında geliştirilen Ortaöğretim Demokrasi ve İnsan Hakları Dersi Öğretim Programı’nın tanıtımı gerçekleştirilmiş; baskısı Avrupa Konseyi tarafından yapılan programlardan birer adet katılımcı öğretmenlere hediye edilmiştir. Katılımcı öğretmenler eğitimin içeriği, hazırlanmış olan dokümanlar ve eğitim ortamından memnuniyetlerini belirterek eğitimden ayrılmışlardır.


 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.