KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Kapsamında İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi Gerçekleştirildi

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Kapsamında İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi Gerçekleştirildi

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi Milli Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

3 adayın katıldığı Başkanlık seçimini 25 oy alan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Cem Yavuz kazandı. 
Seçim programı Şube Müdürümüz Dursun  Karakuş’un konuşması ile başladı. Karakuş" Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında İl Öğrenci Meclisi Temsilciliği Seçimi için burada bulunmaktayız. Bu seçim çalışmaları ile öğrencilerde demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, hoşgörü bilincinin geliştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmaktadır. Seçilen arkadaşımız Ankara´da Kırıkkale’yi temsil edecek. Aday olacak öğrencilerimize başarılar diliyorum. " dedi.

Şube Müdürü Dursun Karakuş başkanlığında, Osman Gazi Fen Lisesi Müdürü Mehmet Yeşilyurt , Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hakkı Yaman, Evliya Çelebi İlkokulu Müdürü Fatih Toraman ve 15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Abidin Karazöhreoğlu tarafından Geçici Divan  oluşturuldu.

İl öğrenci meclisi üyelerinin ant içmesinden sonra meclis başkanlığı adaylarının başvurusu için 20 dakikalık zaman verildi. Zaman sonunda 3 aday başkanlık yarışı için başvuru yaptı. Ardından delegeler oylarını kullandı.  Sayılan oylar neticesinde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Cem Yavuz Kırıkkale İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

Kısa bir teşekkür konuşması yapan Yeni Meclis Başkan Cem Yavuz, görevini başarı ile yapacağını, demokrasi kültürünü okulda ve toplumda yaşatacağını dile getirdi.

Program sonunda İl Meclis Başkanlığı Seçimi için gelen öğrencilerimiz, görevli yönetici ve öğretmenlerimiz ile birlikte  Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Osmangazi Fen Lisesinde öğle yemeği yediler. (13.12.2018)


13-12-201813-12-2018

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.