KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ölümün 77. Yıldönümünde Anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ölümün 77. Yıldönümünde Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk ölümünün 77. yıl ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.
          İlk tören Cumhuriyet Meydanı´nda saat 08.45´ te  Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başladı.
             Buradaki törene Sayın Valimiz Ali KOLAT, Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım KOCAOĞLU, Belediye Başkan Vekili Erol Mutlu BAKIR,İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, adli, askeri ve İdari personel, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Yetkilileri, şehit aileleri,   gazilerimiz, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler, ile davetliler katıldılar.
            Saygı duruşu 09.05 geçe İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ait sirenlerin çalmasıyla yapıldı. İstiklal Marşı okundu, Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunumundan sonra tören, İl Kültür Merkezi salonunda devam etti.

 


          İl Kültür Müdürlüğü’nde ilk olarak, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün hayatını konu alan kuru kalem ve yağlı boya resim çalışmalarından oluşan resim sergisi, Sayın Valimiz Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ve Belediye Başkan Vekili Erol Mutlu Bakır tarafından açıldı.
             Resim Sergisinin gezilmesinden sonra tören, İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda devam etti.  Buradaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başladı. Garnizon Komutanlığı Bakım Albay Mustafa SUNDU "Atatürk´ün Son Zamanı" ve K.Ü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rafet METİN "Atatürk ve Vatan- Millet Sevgisi" konusunda birer konuşma yaptılar.
            Konuşmalardan sonra, Kırıkkale Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Atatürk Oratoryosu” gösterimi sunuldu.


10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.