KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi

Kırıkkale'de "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında Nokta Camii Gençlik Merkezi'nde öğrencilerle birlikte etkinlik düzenlendi.


 

Kırıkkale'de "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında Nokta Camii Gençlik Merkezi'nde öğrencilerle birlikte etkinlik düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Mehmet Varlıoğlu Ortaokulu ve Nuran Refik Altaş Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan proje kapsamında düzenlenen etkinliğe, İl Müftü Yardımcısı Dr. Ali Ünal,  Kırıkkale Millî Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş, Gençlik ve Spor İl Müdürünü temsilen gençlik lideri Selçuk Yıldız, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan İl Müftü Yardımcısı Ünal, "Daha sağlıklı toplumun oluşması için geleceğimizin büyükleri olacak olan çocuklarımıza gereken yatırımı layıkıyla yapmamız gerekir. Geç kalmadan gayret sarf ederek, fedakarlık göstererek çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz, onlara güzel ahlakı kazandırmanın yollarını aramamız gerekir." dedi.

Çocuklara bırakılacak en güzel mirasın güzel ahlak olduğunu kaydeden Ünal, şöyle konuştu:

"Allah'a daha iyi kul olabilmek için dünyadaki her şey amaç değil hepsi birer araçtır. Allah samimiyetle yola çıkan hiçbir kulu yolda bırakmaz, hiçbir işini de yarıda bıraktırmaz. Allah evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmeyi bizlere nasip eylesin. Çocuklarını gençlik merkezine gönderen velilere ve projenin uygulanmasında emeği geçenlere de teşekkür ederim."

Millî Eğitim Şube Müdürü Karakuş ise, amaçlarının milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerine duyarlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu söyledi.

Her bireyin çağın becerileriyle donanmış olması gerektiğini ve bunu da insanlığın hayrına kullanması gerektiğini hatırlatan Karakuş, "Öğrencilerimizin bu tür etkinliklerde görev almaları önemli kazanımlar sağlamaktadır. Gençlerimizin tarihiyle ve değerleriyle barışık yaşamaları bireylerin yetiştirilmesinde özel bir önem taşıyor. İlimizde 2 okulumuzdaki 48 öğrenciyle yürütmüş olduğumuz rehberlik çalışmaları, akran kaynaşmaları, kültürel etkinlikler, değerlerle ilgili etkinlikler, gençlik kampları ve daha birçok şenlik ve etkinlikler öğrencilerimize gelecek adına önemli davranışlar kazandırmaktadır." dedi.

Etkinlikteki konuşmaların ardından şiirler okundu, şarkılar söylendi ve açılan stantlar ziyaret edildi.

 

Öğrencilere katılım belgelerinin verilmesinin ardından cami ile gençlik merkezine ait sosyal alanların ziyaret ve tanıtımlarının yapılmasının ardından düzenlenen etkinlik son buldu.

 

25-05-202225-05-202225-05-202225-05-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.