KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Öğrencilerimizi İstanbul´a Uğurladık

Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Öğrencilerimizi İstanbul´a Uğurladık

İçişleri Bakanlığımız tarafından yürürlüğe konulan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında, 168 öğrencimiz İstanbul’a uğurlandı.   Kırıkkale Valiliği tarafından koordine edilen projeyle, daha önce il dışına çıkmamış olan öğrenciler başta olmak üzere, Valiliklerince hazırlanan program dâhilinde şehirlerin hem tarihi ve turistik mekânlarını gezecek hem de yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı bulacak.    Projeyle, ilimiz genelinde 168 öğrenci, beraberlerindeki öğretmenlerle birlikte İstanbul´a uğurlandı.   Uğurlama öncesi, Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bir araya geldiği öğrencilerle sohbet eden Valimiz Sayın Yunus Sezer, hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrencilerle bir süre sohbet edip, gezilerinin iyi geçmesi dileklerini iletti.   Öğrencileri yolcu ettikten sonra basın mensuplarına projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Valimiz Sezer, “Çocuklarımızı yeni dostluklar, yeni arkadaşlar edinmeleri, yeni yerleri ve ülkemizin tarihi güzelliklerini görmeleri için geziye gönderiyoruz. Biz Kırıkkale olarak kapalı bir toplum yapısına sahibiz. Çocuklarımız yeni yerler görerek hem ülkemizin Kırıkkale’ den ibaret olmadığını görecek, hem de ülkemizin doğusunun da, batısının da çok güzel olduğunu gittikleri yerde görecekler.    Biz bunu İçişleri Bakanlığı olarak geçen yıl doğu ve güneydoğudan 60 bin öğrencimizi batıya taşıyarak başlatmıştık. İçişleri Bakanlığı olarak bu sene Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayelerinde onların destekleriyle yine Valiliğimizin imkanlarını da kullanarak Kırıkkale’ yi de bu kervana dahil ettik.   Hedefimiz büyük. 4 bin 500 öğrencimizi kademeli olarak bir kısmını Çanakkale ve İstanbul olmak üzere batı illerimize göndereceğiz. Bir kısmını da Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerimize göndereceğiz. Hepsi bu memleketin birer parçası. Çocuklarımız gittikleri zaman döndükleri zamankinden farklı olacak, ufukları ve vizyonları açılacaktır. Çocuklarımızın bilgi birikimleri de farklı olacak hem kendileri etkilenecek, hem de çevresindeki arkadaşlarını ve ailelerini etkileyecektir.   Bunu sadece bir gezi olarak düşünmeyin. Arkadaşlarımız, giderken bizim milli ve manevi değerlerimizi, kültürel değerlerimizi anlatacak. Orda da çok güzel bir rehber ekimiz gidecekleri illerde Valilerimizin koordinesinde çocuklarımızı misafir edecek.   Bu Kırıkkale’ ye değer, Kırıkkale’ ye yakışır, çocuklarımıza değer bir proje. İnşallah sizin destekleriniz ile de bu devam eder. Katkısı olan İçişleri Bakanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyor, çocuklarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum.” dedi. 
04-04-201904-04-201904-04-201904-04-201904-04-2019

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.