KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM'e öğrenci tanılama ve yerleştirme bilgilendirme toplantısı yapıldı

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
BİLSEM'e öğrenci tanılama ve yerleştirme bilgilendirme toplantısı yapıldı

 

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Yılmaz, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı ile okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi toplantıda yaptığı konuşmada, yapılacak rehberlik faaliyetleri ile öğrencilerde keşfedilmeyi bekleyen çeşitli yetenek ve özelliklerin ortaya çıktığını söyledi.

Bilim ve Sanat Merkezleri sayesinde örgün eğitim kurumlarında devam eden öğrencilerin zihinsel, beceri ve yetenek alanlarının daha da geliştirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Okullarımızda çeşitli sınıf seviyelerinde eğitim gören öğrencilerimizin rehberlik servisleri ve sınıf öğretmenleri tarafından yapılacak koordineli çalışma ile yetenekleri olan öğrencilerimizi BİLSEM'e yönlendirmemiz gerekir. Öğrenciler, BİLSEM'de alacakları ilave eğitimlerle yeteneklerini daha da geliştirme imkanı bulacaklar. Bu sayede öğrencilerimizi bilgi ve beceri olarak donanımlı şekilde geleceğe hazırlamış ve hayal ettikleri başarıya da ulaşmalarına destek vermiş oluruz." dedi.

Şube Müdürü Muhammet Yılmaz da, toplantının farklı oturumlarında önemli görüşmeleri ele aldıklarını belirterek, "Öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ilişkin usul ve esasları burada etraflıca görüşme imkanı bulduk. 2022 yılı itibariyle ilimizde resmi ve özel tüm ilkokullarda görev yapan yöneticiler, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik öğrenci tanılama sistemi ile ilgili kriterler konusunda karşılıklı görüşmelerimiz oldu. " dedi.

Şube Müdürü Yılmaz katılımcılara, Bilim ve Sanat Merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere  1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinden sınıf öğretmenlerince aday gösterilen öğrencilerin öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci konusunda da çeşitli bilgiler aktarıldığını sözlerine ekledi.

Toplantıda, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı ile BİLSEM Müdür Yardımcısı Serhat Susar tarafından çeşitli görsel içeriklerin de bulunduğu bilgilendirme sunumu yapıldı.

Katılımcıların çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından düzenlenen toplantı son buldu.

 

07-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.