KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bayramlar, milletlerin birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir" 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Telefoncu mesajında, mutlulukların paylaşıldıkça çoğaldığını, acıların ise azaldığını hatırlatarak, bayramların mazlumlara kucak açmanın yanı sıra birlik, beraberlik ve dayanışma günler olduğunu söyledi.

Telefoncu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlar, kalplerin yumuşadığı, gönüllerin mazlumlara kucak açtığı, uzaktakilerin kavuştuğu, küslerin barıştığı günlerdir. Bayramlar, milletlerin birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir.

Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalır düşüncesine sahip bir milletin evlatlarıyız. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde kaybettiğimiz canlarımızın acısı ve yaralılarımızın üzüntüsüyle bu bayramı buruk geçiriyoruz.

Millet olarak tarih boyunca zor günlerde bir arada olmayı, iri olmayı ve diri olmayı başardık, sıkıntıların üstesinden geldik. İnşallah depremin açtığı yaraları devlet ve millet olarak en kısa sürede sarıp bundan sonraki bayramları sevinç ve mutlulukla kutlayacağız.

Ramazan Bayramımızı kutluyor, şehit ve gazilerimiz başta olmak üzere deprem felaketinde canlarını kaybetmiş vatandaşlarımızı dualarla yâd ederken hasta ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Telefoncu, millet olarak en kötü günün bayram sevinciyle yaşanan günler gibi olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.