KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Duyurusu (Merkez Milli Eğitim Vakfı Ortaokulunda 31 Ekim 2017 tarihinde yaşanan olay)

Basın Duyurusu (Merkez Milli Eğitim Vakfı Ortaokulunda 31 Ekim 2017 tarihinde yaşanan olay)

Basın Duyurusu

31/10/2017

Konu: Merkez Milli Eğitim Vakfı Ortaokulunda 31 Ekim 2017 tarihinde yaşanan olay hakkında:                                                

 

 

31 Ekim 2017 tarihinde öğleye doğru ilimiz merkez Milli Eğitim Vakfı Ortaokulunun temizlik deposunda bulunan bir tuz ruhu bidonunun delinip akıtmaya başlayınca okulun hizmetli personeli tarafından alınıp okulun ön tarafında bir ağacın dibine dökülerek bidon boşaltılmıştır.

Havanın güneşli ve hafif rüzgârlı olması nedeni ile yayılan koku okulun sınıflarına gelmeye başlayınca okul idaresi tarafından okul boşaltılmıştır. Bu arada birkaç öğrenci rahatsızlık ifade edince ambulans çağrılmış, ambulansın geldiğini gören veliler biraz panikle ve tedbir amaçlı olarak çocuklarını hastaneye götürülmesini istemişlerdir. Bu şekilde ilimiz merkezinde bulunan üç hastaneye toplam 149 öğrenci götürülmüştür.

Bu öğrencilerden yüksek İhtisas Hastanesinde bulunan astım ve epilepsi alt yapısı olduğu bilinen bir öğrencimizde, hastane muayenesi sonucunda solunum güçlüğü tespit edilmiş ve yoğun bakım ünitesine alınmıştır. Yapılan müdahale ile çocuğun sağlık durumu kısa süre içerisinde düzelmeye başlamıştır. Diğer öğrencilerde ciddi bir rahatsızlık tespit edilmemiş olup, ihtiyaten müşahede altında tutulmaktadırlar. Son kontrolleri yapılan öğrenciler taburcu edilmeye başlanmıştır.

Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

İsmail ÇETİN

            Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318 224 61 04 0(318) 222 01 33/44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.