KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balışeyh İlçemiz Kulaksız Ortaokulunda Kütüphane Açılışı

Balışeyh Kaymakamı Sayın Yusuf YILDIRIM,  Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN ve beraberindeki heyet, Özel Final İlk ve Ortaokullunun destekleri ile Kulaksız Ortaokulunda oluşturulan kütüphane açılışını gerçekleştirdi.
Balışeyh İlçemiz Kulaksız Ortaokulunda Kütüphane Açılışı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız M. Bahadır DÜLGER, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bahattin KAPUCU ve İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ilk olarak Balışeyh Kaymakamı Sayın Yusuf YILDIRIM’I makamında ziyaret ettiler.

 

Daha sonra, Balışeyh Kaymakamı Sayın Yusuf YILDIRIM,  Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN ve beraberindeki heyet, Özel Final İlk ve Ortaokullunun destekleri ile Kulaksız Ortaokulunda oluşturulan kütüphane açılışını gerçekleştirdi.

Programda, Kulaksız ortaokul öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve monolog gösterisi ile Özel Final İlk ve ortaokulu öğrencilerinin folklor gösterileri beğeniyle izlendi. Gösterilerin ardından okulda oluşturulan kütüphanenin açılışını Balışeyh Kaymakamı Sayın YILDIRIM, Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN ve Özel Final İlk ve Ortaokullunun Müdürü Sayın ÖZ birlikte yaptılar.

Sayın YILDIRIM açılışta, desteklerinden dolayı Final okullarına teşekkür etti. Özel olsun, resmi olsun okulların eğitimde birbirlerine verdikleri bu tür desteklerden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

 Milli Eğitim müdürümüz ÇETİN açılışta öğrencilerle bir süre sohbet etti. ÇETİN sohbetinde; “Okumak ağaç dikmek gibidir, fidanı dikersiniz güzelce sularsınız düzenli olarak bunu yaparsınız, bunu defalarca yaparsınız, fidanda pek bir  gelişme görmezsiniz. Ama aradan birkaç sene geçer bakmışsınız o kocaman olmuş, dallanmış, meyve vermeye başlamış. Okumak da öyle, bir kitabı alırsınız okursunuz kendinizde belki bir şey, bir değişiklik hissetmeyeceksiniz. Bende bir şey gelişti mi? bende bir şey değişti mi? diye düşüne birsiniz. Kitap okuduğunuz zaman kendinizdeki değişimi fark etmezsiniz. Ama bir süre sonra aradan birkaç sene geçtiğinde göreceksiniz, kendinizi sizin kadar çok kitap okumayanlardan daha iyi ifade edeceksiniz. Herhangi bir konuda sizin daha çok fikrinizin olacak, bir kelime kullanıldığında arkadaşlarınız bu ne demek diye sorarken siz o kelimenin ne demek olduğunu biliyor olacaksınız. Yani okumanın size bir günde değil ama bir süreç içersinde çok şey kazandırdığını göreceksiniz. Az önce Sayın Kaymakam Beyinde söylediği gibi bugün okuduğunuz kitaplar sizin 17,18,19 yaşına geldiğinizde, üniversite sınavına girerken birçok soruyu çözmenizde yardımcı olacaktır. Ama siz o yardımın hangi kitaptan geldiğini bilmeyeceksiniz. O yüzden sabırla, inatla ve keyif alarak kitap okumanızı bekliyoruz, istiyoruz. Zaten okumazsak kütüphanelerin de kitabın da anlamı yok. Kitap, kütüphane nasıl anlam kazanır? Zamanımızı kitaba, kütüphaneye ayırırsak değer kazanır. Ayrıca kitaplar, zamanımızı iyi değerlendirme yollarından birisidir. Bütün öğrencilerimizin bunun bilincinde olmasını ümit ediyor ve bu kütüphanenin oluşumunda destek sağlayan, emek veren  Final Okulları’na da ayrıca teşekkür ediyor şunu da belirtmek istiyorum, Final Okulları bu desteği ile sadece bir eğitim kurumu olmakla kalmamış aynı zamanda okullarımızın eğitime katkı sağlayan, yardım sever kuruluş olarak kendini göstermiş oldu. Onlara da tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.