KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadelede Kırıkkale Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü El Ele

Bağımlılıkla Mücadelede Kırıkkale Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü El Ele

BAĞIMLILIĞA DUR DE!

   Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusal Ajansın 2015 Yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Yetişkin Eğitimi Personeline Yönelik Hareketlilik Projeleri kapsamında AR-GE proje ekip üyesi Neslihan ULUYÜZ tarafından hazırlanan ve koordine edilen "Bağımlılığa Dur De! " adlı Avrupa Birliği projesinin pedagojik ve kültürel hazırlıkları kapsamında katılımcılarla tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

     Bütün katılımcıların ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail IŞIK’ında hazır bulunduğu toplantı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü İsmail IŞIK “ Projemiz ilimizde Uyuşturucu maddeye başlanmasının önlenmesi ve madde bağımlılığı konusunda toplumda farkındalık uyandırarak uyuşturucu madde kullanım oranlarını en aza çekilmesine imkan sağlayacaktır. Bu anlamda projemize destek vererek projemizde katılımcı olarak görev aldıkları için başta öğretmenlerimiz ve İl Emniyet Teşkilatı personellerine olmak üzere projemizin hazırlanması ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

     Uyuşturucu maddeye başlanmasının önlenmesi ve madde bağımlılığı konusunda Avrupa Birliği ülkelerinde yapılan çalışmaların neler olduğunu yerinde görüp, konunun uzmanı kişilerden eğitimler alarak ülkemizde yapılan çalışmalarla karşılaştırma yolu ile iyi uygulamaları ülkemize aktarıp, madde bağımlılığı ile mücadele etmek ve uyuşturucu madde kullanımına başlama oranını en az indirmeyi hedefleyen projede;

özellikle Yetişkin Eğitimi veren kurumlarda ki öğretmenler ile İl Emniyet Müdürlüğünün Yetişkin Eğitimi veren personeli incelemeler yapmak üzere, 1 - 14 Mayıs Avusturya ve 29 Mayıs-11 Haziran tarihinde İsveç’e 14 günlük incelemeler yapacağı belirtildi.

      Toplantı kapsamında; katılımcılara Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ projeleri hakkında bilgiler verildi. "Bağımlılığa Dur De! "  adlı AB projesi hakkında proje amaç ve faaliyetlerini kapsayan geniş bir sunum yapıldı. Avusturya’nın kültürel ve sosyal yaşamı, tarihi yerleri, alışveriş ve yiyecek kültürü ile ilgili bilgiler verildi. Katılımcıların iaşe ibateleri ve konaklanacak yer ile ilgili soruları cevaplanarak bilgi edinmeleri sağlandı.

      Katılımcılara; yurt dışı seyahatlerde oluşabilecek problemlerin önüne geçilebilmesi için seyahat sigortası, seyahat öncesi ve sonrası yapılması gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Projenin yaygınlaştırma ve raporlama süreci ile ilgili bilgiler verildi

 

    Hazırlık toplantısı sonunda bir konuşma yapan Proje koordinatörü Neslihan ULUYÜZ; “Başta projemizin yerel ortakları olan; Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü, Kırıkkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Bahşili ve Yahşihan Halk Eğitim Merkezi ve Yeşilay Cemiyeti Kırıkkale Şubesi olmak üzere bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şubesinden Sorumlu Şube Müdürümüz İsmail IŞIK”a ayrıca projemize destek veren tüm kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

 

20-04-201620-04-201620-04-201620-04-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.