KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARGE Birimi Tarafından TANAP ve KOP Eğitimleri Gerçekleştirildi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilimizde görev yapan Okul Müdürlerine (TANAP) TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları ve KOP Okuyor Programları Hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
ARGE Birimi Tarafından TANAP ve KOP Eğitimleri Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Hatice ŞAP programlar hakkında genel bir bilgi verdikten sonra Ar-Ge Proje Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ 2 program hakkında okul müdürlerimize teknik bilgi vererek, başvuru sürecini ve okullarımızın nasıl başvuru yapacağı hakkında bilgilendirmelerde bulunarak yaptığı açıklamalarda:

" TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programıdır. 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın temel amacı TANAP Boru Hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktır.

2015 yılında TANAP Boru Hattı boyunca yapılan saha ziyaretleri ve masaüstü çalışmaları sonrasında bir İhtiyaç Analizi Raporu ortaya çıkmış ve bu rapor temel alınarak TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının öncelik alanlarını ve finansal sınırlarını belirleyen Planlama ve Strateji Dokümanları oluşturulmuştur. Öncelik alanları Sosyal ve Çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluşmaktadır:

·         Sosyal bileşen; turizm hizmetlerini çeşitlendiren yatırımları, okulların, kütüphanelerin, spor alanlarının ve ortak sosyal alanların ekipman ihtiyaçlarının karşılanmasını, kırsal alanda sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını, mesleki eğitim merkezlerinin kapasitelerini artırılmasını, tarımda çeşitliliğin, katma değerin ve verimliliğin artırılmasını, yerel ve geleneksel ürünlerin üretimini ve sosyal sermaye yatırımlarını desteklemektedir.

·         Çevresel bileşen; doğal kaynakların, toprak ve suyun sürdürülebilir yönetimini, yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını ve geliştirilmesini, çevresel altyapının yönetimini ve çevre bilincinin artırılmasını, tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesinin ve ekonomik kullanımının desteklenmesini, biyo-çeşitlilik ve eko-sistemlerin korunmasını ve geliştirilmesini desteklemektedir.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları ile ilgili detaylı bilgiye ve duyurulara www.tanap-seip.com adresinden ulaşabilirsiniz." dedi.

 

Ayrıca yakın zamanda ilimizde de uygulanmaya başlayacak olan KOP Okuyor Projesinin de tanıtımı yapılarak, okullarımızın acil okuma ile ilgili projelerinin hazırlanmasını ve teklif çağrısı yapıldığında da okullarımızın projelere başvurabileceği söylendi.

 

 

http://kopokuyor.kop.gov.tr/ detaylı bilgi için.

 

Toplantıla yapılan sunumlara uluşmak için TIKLAYIN


06-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.