KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ara tatil sonrası öğrencilerimize kavuşmanın sevincini yaşıyoruz

Ara tatil sonrası öğrencilerimize kavuşmanın sevincini yaşıyoruz

 

2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönem ara tatilinin sona ermesinin ardından bugün okullarda tekrar eğitim öğretim başladı.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, öğrencilerin yeniden okullarına, öğretmenlerine kavuşturulduğunu ve bu sevinci hep birlikte yaşadıklarını aktardı.

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de okullar 17 Nisan 2023 Pazartesi günü itibariyle bir haftalık ara tatile girdi. Öğrenciler hafta sonları ile birlikte 9 günlük tatil yapmış oldular.

Bugün itibariyle kentteki tüm okullar sorunsuz olarak eğitim öğretime başladı. Öğrenciler, ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte derslerine girdiler ve öğretmenlerine kavuşarak büyük sevinç yaşadılar

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu yaptığı açıklamada, "Bugün okullarımızın tamamında yaklaşık 47 bin öğrencimiz ve 4 bin öğretmenimizle eğitim öğretime başladık. Çocuklarımızı öğretmenleriyle ve okullarıyla yeniden buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini diliyorum." dedi.

Ara tatilde öğrencilere yönelik önemli kazanım içerikli projelerin yürütüldüğünü hatırlatan Telefoncu, şunları söyledi:

"Öğrencilerimiz ara tatili dolu dolu geçirdiler. Kırıkkale Valiliği himayelerinde, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer paydaş kurumlarımızla yürütülen "Spor Olsun" projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi. Çoğunlukla sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı programlarda öğrencilerimiz, mutlu ve neşeli bir tatil süreci geçirmiş oldular. Öte yandan öğretmenlerimiz de ara tatilde bakanlığın belirlemiş olduğu çeşitli konulara yönelik çevrim içi seminer eğitimleri almış oldu."

Telefoncu, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran tarihinde son bulacağını ve öğrencilerin özlemle bekledikleri karnelerine kavuşturulacağını sözlerine ekledi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.