KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Amacımız yarınlara güçlü ve başarılı sporcular yetiştirmek"

Kırıkkale'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa yürüteceği çalışmalarla ilgili okul sporları toplantısı düzenlendi.


 

Kırıkkale Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, geleceğin gençlerinin daha sağlıklı ve hareketli olmaları için yaşam boyu aktivite kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Müdür Yardımcısı Aygün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa yürüteceği ve yeni dönemde yapılacak olan çalışmalarla ilgili okul sporları toplantısında konuştu.

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Aygün, her bireyde özellikle de gençlerde hareketli bir yaşamın gerekliliğini ve gençlerde yaşam boyu fiziksel aktivite alışkanlığının mutlaka kazandırılması gerektiğini hatırlattı.

Hedeflerinde uluslar arası başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Aygün, "İl genelinde okul sporları kapsamında amacımız, okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizi günümüz gereksinimleriyle de donatarak onları geleceğe hazırlıklı hale getirmektir. Genç sporcularımızda aktif ve sağlıklı yaşam becerileri kazandırmanın yanı sıra milli ve manevi değerlere duyarlı yenilikçi ve rekabetçi bir seviyeye ulaşmalarını amaçlıyoruz." dedi.

Gençlerin bir ülkenin hazinesi olduğuna dikkat çeken Aygün, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlimizde meslektaşlarımızın özverili çalışmalarıyla hem gençlerimizdeki yetenekleri keşfetmemiz hem de bireylerde hareketli bir yaşamı sağlayacak kültürü de yerleştirmeliyiz. Böylelikle yerel bazda ilimizde, ulusal olarak da güçlü ve başarılı sporcular yetiştirme imkanımız olacaktır. Eğer hedeflerimize ulaşırsak yarınlarımızı daha verimli hale getirmiş oluruz. Tüm meslektaşlarımızdan ve paydaşlarımızdan gayret bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte beden eğitim öğretmenlerimiz ve spora katkı sağlayan bütün paydaşlarımızla birlikte Kırıkkale'de geleceğe yönelik başarılı sporcularımızı çıkaracak çalışmalar içerisinde olacağız. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Milli Eğitim Müdürümüze ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve kıymetli beden eğitimi öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Toplantıya, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü Engin Bozkurt'un yanı sıra okul sporları il temsilcileri, beden eğitimi öğretmenleri ve diğer davetliler katıldı.

Toplantı, katılımcıların çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

28-10-202128-10-202128-10-202128-10-202128-10-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.