KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJESİ PORTEKİZ HAREKETLİLİĞİ

AB PROJESİ PORTEKİZ HAREKETLİLİĞİ

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin, Portekiz´in Santa Maria da Feira Belediyesi ile birlikte yürüttüğü, koordinatörlüğünü ise Mustafa Can HİÇYILMAZ’ın yaptığı Health4life isimli (sağlıklı yaşam) Comenius Regio Projesinin 5.toplantısı, 13-17 Nisan tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirildi. Portekiz’in Santa Maria da Feira şehrinde gerçekleştirilen toplantıya ilimizden Kırıkkale Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail IŞIK, Ar-Ge Proje koordinatörü M.Can HİÇYILMAZ, Kırıkkale Üniversitesi sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yurdagül Erdem, Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Haluk KARAHAN, Mehmet Varlıoğlu Ortaokulu Müdürü Şeref KILIÇ ve aynı okulda görevli Haydar BAKIR ve Türk Metal Mustafa ÖZBEK İlkokulunda görevli öğretmen Özgen DÜLGERGİL katıldı.

Projenin gidişatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan proje koordinatörleri, hem Portekiz hem de Türkiye’de öğrenci ve velilerin kullanabilecekleri sağlıklı yaşam temalı kitap ve broşür üzerinde çalıştılar. Bunun yanı sıra, stres ile mücadelede okullarda neler yapılabileceği anlatılırken, Osmanlı İmparatorluğu’nda stres ve ruh hastalıklarının nasıl tedavi edildiği anlatıldı. Özellikle trafik konusunda öğrencilerin nasıl eğitildiği hakkında da katılımcılarımıza bilgi verildi. Müdürlüğümüzün yaptığı bu ziyaret, Portekiz ulusal ve yerel medyasında geniş yankı uyandırdı.

Proje ortağı kurumun yasal temsilcisi olan, Santa da Marıa Belediye Başkanı ilimizden giden Proje heyetiyle yakından ilgilendi. Şehrimizle, her alanda daha fazla ortak iş, ticaret ve proje yapmak istediklerini belirttiler. Kırıkkale Proje Heyetini, Belediye Başkan Yardımcısı, akşam yemeğine evine davet ederek, sıcak bir misafirperverlik gösterdiler. 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.