KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım öğretmenler günü ilimizde müdürlüğmüzün organize ettiği çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

     

      Valimiz Ali KOLAT; Hakikaten öğretmenlik sıkıntılı bir meslek, zor bir meslek. Ulu Önder Atatürk’ün: “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” dediği gibi; hakikaten bu nesil öğretmenlerin eseridir. Bu anlamda da öğretmenlerimizin donanımlı olması gerekiyor. Zaten sorumluluk duygusu içerisindeler ama bunu daha da artırarak öğrencilerimize, ülkemize nasıl faydalı olabiliriz. Bunun bilincinde olmaları lazımdır diye düşünüyorum. Bizler de Devlet, Hükümet, Milli Eğitim Bakanlığı, Valilik ve tüm kurumlar olarak öğretmenlerimizin çalışma ortamını ve şartlarını iyileştirmekle mükellefiz. Ama geldiğimiz noktayı değerlendirecek olursak; öğretmenlerimiz ülkemizin illerinde, ilçelerinde, beldelerinde ve köylerinde fedakarca çalışıyorlar. Biz bu anlamda da şanslı bir ülkeyiz. Eğitim konusunda çok iyi bir konuma geldik. Bugün genel bütçemizden en büyük pay eğitim hizmetlerine aktarılıyor. Bu ülkemiz açısından önemli bir şanstır. Ortalama her yıl 40.000 öğretmenimiz göreve başlamaktadır. Okullarımız ve eğitim alanlarımız eskiye göre çok iyi bir konumdadır. Ayrıca öğretmenlerimizin özlük hakları açısından talepleri oluyor. Bu konuda zaman zaman düzenlemeler yapılıyor. 

        Ben tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sağlık ve sıhhat diliyorum. İyi ki varsınız diyorum. Hakikaten öğretmenler bu toplumun önderidir, öncüsüdür, terbiyecisidir, öğreticisidir. Biz öğretmenlerimizi bu saydıklarımla ilgili ne kadar donanımlı görürsek ülkemizin geleceğini de o kadar başarılı buluruz. Bu haz hiçbir şeye değişilmez.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin; öğretmenler günü nedeniyle yapılan programda yaptığı konuşmada "bir milletin milli ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olmasının öğretmenlerin çalışmalarına bağlı olduğunu belirtti." Çetin konuşmasında; "Kurumlarımız içinde en geniş ağa sahip olan, en kalabalık personele sahip olan Milli Eğitim Bakanlığıdır.  Ülkemizin her köşesinde her bucağında bir öğretmen görev yapmaktadır. Öğretmenlik farklı bir meslektir. Emekliliği olmayan, günlük hayatta her daim her yerde duruş ve davranışınızla örnek olmanız gereken bir meslektir. Ayrıca öğrencilerin yani geleceğin yetişkinlerinin rol modeli olduğunuz bir meslektir. Öğretmenlik ayrıca bir keşif işidir. Bir öğrencinin gözünün içine baktığınızda onun tüm hikayesini keşif edeceğiniz bir meslektir. Bir öğrencinin gözünün yaşını sildiğinizde onun bütün yaşadıklarına tanıklık edersiniz. Yine öğretmenlik emekli olduktan sonrada biten bir meslek değildir. Öğretmen olduğunuz zaman ölene kadar öğretmensinizdir. Öğretmenliğin en önemli eseri gencecik çocukları yetişkin insan haline getirmenizdir. Öğrencinizin çok istediği bir okulu kazanması en çok öğretmenini sevindirir. . Bir öğrencinizin gözlerindeki sevinç ışıltı sizin için anlatılmayacak büyük bir hazdır. En büyük haz da beklemediğiniz bir anda ummadığınız bir yerde yıllar önce emek verdiğiniz bir öğrencinizin karşınıza başarmış olarak çıkmasıdır. Sizlerde bilirsiniz ki bu haz hiçbir şeye değişilmez.  Bunun birçok örneğini yaşamaktayız.

 

Eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu önemle vurgular tüm öğretmenlerimizin Öğretmen Günlerini kutluyorum. Başta Baş Öğretmen M. Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize rahmet diliyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlık ve afiyet temenni diliyor, aramıza yeni katılan genç kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.
Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.