KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

 

Yüce Türk Milletinin Yürekli Evlatları,

19 Mayıs, asil Türk milletinin; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarih sahnesine bir kez daha çıkması, esarete meydan okumasıdır. Bu tarih "Ya İstiklâl Ya Ölüm!" haykırışının; bağımsızlık ve özgürlük ateşinin Samsun'dan başlayarak tüm yurdu kurtuluş inancıyla sardığı kutlu bir gündür. 

19 Mayıs'ta Samsun'da özgürlük ve bağımsızlık için yakılan meşale, vatanın istikbalini istiklalle aydınlatmak için yakılmıştı. O meşale bugüne kadar hiç sönmedi, bu milletin evlatları sayesinde de hiç sönmeyecek.

Milletimiz bu toprakların asıl sahibinin kimler olduğunu Balkanlar'da, Trablusgarp'ta, Yemen'de, Sarıkamış'ta, Çanakkale'de, Sakarya'da ve en son İzmir'de yedi düvele ispat etmiştir. 

Atatürk'ün büyük eseri Nutuk'ta seslendiği sizlersiniz. 

Gençliğe Hitabesi'nde seslendiği sizlersiniz. 

Muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda taşıyanlar olarak Ata'ya verdiğiniz cevap, onun ve tüm şehitlerimizin huzur içinde uyumasının güvencesidir. 

Büyük özverilerle kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. 

Bugün sahip olduğumuz istiklâlimizin güvencini sonsuza kadar yaşatmak en büyük görevinizdir.

Şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız büyük Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacak, Mustafa Kemal'in Samsun'da yaktığı meşale ebediyen yanacaktır.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.