KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü

 

Tarihimizin şanlı sayfalarında o kara gece...Karanlığın  kâbusu çağırdığı 15 Temmuz 2016, milletine düşman hainleri gizliyordu âdeta. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Yüce Türk Milletine seslendi: Durma, çık sokaklara! Türk halkı söz konusu vatansa durur mu hiç yerinde? Sokaklara döküldü silahsız çünkü biliyordu ki imanıyla, inancıyla alt etmişti her zaman kara kara gecelerde karanlık hainleri! Öyle de oldu o gece. Minarelerden yükselen sala sesleriyle kuşanarak tuttu haini ensesinden yine. Genci yaşlısı, kadını erkeğiyle siper etti göğsünü. Aldırmadı tepesinden yağan bombalara, yerleri titreten tanklara. Hâkimiyet milletindi; hâkimiyet, millî iradeye tuzak kuranları yerle yeksan eden Türk Milletinindi. En büyük kuvveti her zaman imanında bulan bağımsız Türk Milleti, kara gecenin aydınlığa kavuşturanı oldu.

 

Bu ülke, bir karış vatan toprağı için can verecek cesur yürekli insanıyla, milletin iradesi üzerinde hiçbir kuvveti kabul etmeyeceğini bir kez daha ispatlamıştır. Demokrasinin asıl sahibinin milletin ta kendisi olduğu gerçeğini gösteren bu şanlı direnişle, 15 Temmuz'u, bağımsızlık mücadelesinin yeni bir şahlanışı olarak tarihe altın harflerle yeniden kazımıştır.

 

Milleti, vatanı, bayrağı uğruna can veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü içtenlikle kutluyorum.

 

                                                                                              Yusuf TÜFEKÇİ

 

                                                         Millî Eğitim Müdürü

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.