KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü

Yurdumuz düşman  işgali altındayken Türk halkı kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken;
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü

 istiklal sevgisi ile dopdolu olan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY Türk Milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere Türk Milleti’nin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nı yazmıştır. İstiklal Marşı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.

    Bu düşüncelerle bir milletin duygularına tercüman olan İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yıl dönümünde;

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın". Temennisinde bulunuyoruz.

                                                                                                

                                                                                                                                                  İSMAİL ÇETİN

                                                                                                                                              İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.