KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespitine İlişkin İşlemler

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespitine İlişkin İşlemler

Bakanlığımızca Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespitine İlişkin İşlemler 17/05/2016 tarihi itibariyle başlamıştır. Bilgi girişlerinin ikbs.meb.gov.tradresi  Atama Modülünde yapılması gerekmektedir.

Okul/kurum müdürlükleri Mebbis hesabınız ile giriş linkinden kurum kodu ve şifresi ile sisteme giriş yapacaklardır.

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin dışında sisteme görev kaydı, görevlendirme kaydı, sözleşme kaydı ve izin kaydında hata bulunan personel de yansıtılmıştır.  Belirtilen kayıtları hatalı bulunan öğretmenler de zorunlu hizmet yükümlüsü olarak değerlendirilmiştir. Bu nedenle ilgililere ait kayıtların düzeltildikten sonra Atama Modülü Personel Durum Analizi sayfasından tekrar değerlendirilmesi sağlanılmalıdır.  

Personel Durum Analiz sayfasından bir personel seçildiğinde güncel kayıtlara göre zorunlu hizmet yükümlülüğü tekrar değerlendirilmektedir. Hatalar düzeltildikten sonra kişinin güncel durumu sisteme yansıtılacaktır. Ayrıca, bilgi giriş işlemleri kurum, ilçe ve  il sırası ile yapılacaktır.

Konunun eğitim kurumu müdürlüklerince hassasiyetle incelenerek ivedilikle işlem yapılması gerekmektedir. Sistemde karşılaşılabilecek sorunlar için Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları (Öğretmen Atama) Şubesi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize.

 

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü

İnsan Kaynakları Şubesi

Valilik Yeni Bina

B Blok Kat:3

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.