KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim- Öğretim Yılına Törenlerle Başlandı

2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması nedeniyle ilk olarak; sabah saat 09.30 da il Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. 
Yeni Eğitim- Öğretim Yılına Törenlerle Başlandı

         2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması nedeniyle ilk olarak; sabah saat 09.30´da il Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Daha sonra Gazi İlk  Okulunda düzenlenen programa Sayın Valimiz Ali KOLAT’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem YILDIZ, İl Jandarma Komutanı Albay Harun KARABULUT, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, Ak Parti İl Başkanı Mürsel AKÇAY, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, davetliler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Sayın Valimiz Ali KOLAT, okula gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

           Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

         Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini ifadeleri  ve folklor gösterisi ile süslenen tören de konuşan Valimiz Ali KOLAT “2014-2015 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. İnşallah iyi bir eğitim yılı olur ve hepiniz,  istediğimizi, beklediğimiz başarıyı elde ederiz.  İlimizde okullarımız çok iyi bir noktada. Büyük kentlerimiz de bile sınıf ortalamalarımız 40-45 öğrenci seviyesindeyken bizim sınıf ortalamalarımız 21 kişi civarındadır. Bu yıl okullarımızın her türlü alt yapı çalışmalarını yaptık. Okullarımızı öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi için hazır hale getirdik. Bunun dışında yeni yapılan okullarımız devreye girecek. İyi bir eğitim ortamını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim konusunda hassasiyetleri var. Ücretsiz kitap dağıtılması, okullarımızın teknolojik anlamda donatılması anlamında çok büyük talimatları ve uğraşları oldu. Birçok gelişmiş ülkelerde olmayan imkânlar ülkemizde mevcuttur. Bu anlamda Hükümetimizin, Milli Eğitim Bakanlığımızın ve her kesimin gösterdiği duyarlılığa da teşekkür ediyorum. Biraz önce öğrencimiz bir şey söyledi: “ Biz bütün bu yapılan hizmetlerin karşılığını başarıyla vermeliyiz.” dedi. Herkes okullarımıza emeğini vermeli, aklını vermeli, düşüncesini vermeli. Teknoloji hayatımıza yerleşti ama biz bunun esiri olmayacağız. Cep telefonu, bilgisayar kullanacağız ama esiri olmayacağız. Onları biz yönlendireceğiz. Bu konuda gerek velilerimizin gerekse öğretmenlerimizin duyarlılık göstermesi lazım. Çocuklarımız teknolojinin esiri oluyor ve yalnızlaşıyorlar. Bu anlamda okul yöneticilerimizden ve öğretmenlerimizden sosyal etkinlikleri artırmasını rica ediyorum. Hemen her okulumuzun bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Yöneticilerimiz de duyarlı olmalı. Her işin takipçisi olmalı. Velilere tavsiyem: “ Okullarla irtibatınızı kesmeyin. Öğrenciyle irtibatınızı kesmeyin. Bir sorunu varsa, öğretmeniyle konuşun. Çocuğun problemi neyse mutlaka çözün. Bu anlamda da herkes, çocuklarımızın iyi bir şekilde yetişmesi için, gerek davranış bakımından gerek inanış bakımından, kültür inanç ve değerlere bağlılıkları açısından hassasiyetli davranması gerekiyor. Ben özellikle Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.  Belediye camiamız okullarımıza ciddi manada destek veriyor.  Bu vesile ile de şunu da belirtmek istiyorum: Okulumuza sahip çıkacağız. Bizler de okulumuz da eğitimin sağlıklı bir biçimde yürüyüp yürümediğinin takipçisi olacağız. Bu vesile ile bu uğur da hayatını kaybeden, şehit olan eğitim camiasındaki vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Sizlere de başarılar diliyorum.” dedi.

         Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise, her şeyden önce bir işe başlarken heyecanlı olmak gerektiğini ve şuan burada bu heyecanı hissettiğini ifade ederek 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının bütün öğrencilere hayırlı ve uğurlu olmasını söyledi.

         İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, bugün eğitim camiası olarak 256 okulda 52 bin öğrenciyi karşıladıklarını ve 3500 öğretme ile onları buluşturduklarını söyledi. Ayrıca 752 bin kitabı masalarına koyduklarını ve öğrencilerin istifadelerine sunduklarını belirterek  öğrencilerimize bu imkanların sunulmasında  büyük katkısı olan başta hükümetimize bakanlığımıza ve hiç bir zaman yakın ilgi ve desteğini esirgemeyen sayın valimize çok teşekkür ediyorum dedi. Milli Eğitim Müdürü ÇETİN bu günün minik yavrularının yarın protokol sıralarında oturacaklarını, yani ülkeyi yöneteceklerini, bu nedenle iyi yetişmelerinin çok önemli olduğunu ifade ederek “Öğretmenlerimizden özellikle ricam çocuklarımızı gerekli bilgilerle donatırken onların iyi bir evlat, iyi bir vatandaş, kısacası iyi bir insan olarak ta yetişmeleri için gerekli gayretin gösterilmesidir” dedi

Tören sonunda okula yeni başlayan minik öğrencilere, okul öğrencileri tarafından çiçekler verildi.

 

         Daha sonra Vali KOLAT  beraberindeki protokol heyeti ile birlikte  sınıflarda incelemede bulunarak öğrencilerle sohbet etti ve  başarılar diledi.

 

2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni2014-2015 İlköğretim Haftası Açılış Töreni

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.