KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ali KOLAT okullarımızı ziyaret etti.

Valimiz KOLAT’ın yapmış olduğu incelemelerde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ÇETİN ve yetkililer de bulundu.
Sayın Valimiz Ali KOLAT okullarımızı ziyaret etti.

 

Merkezde bulunan okullarımızdan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu, Mustafa Necati İlkokulu ve son olarak Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapılan ziyaretlerde; Sayın Valimiz KOLAT ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇETİN okullarımızdaki eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemişlerdir.

Öğretmenlerle de görüşen Vali Kolat, onların sorunlarını dinledi. İdarecilerden okul hakkında bilgiler aldı. Mustafa Necati İlkokulunda velilerle bir süre sohbet eden Vali Kolat burada yaptığı kısa konuşmada: “Veliler olarak çocuklarımızla birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Bu çocuklar şimdi en kıymetli dönemindeler. Zekâları pırıl pırıl. Bu çocuklarımıza zekâ anlamında ne verirsek onu alacaklar. Zamanlarını boşa geçirtmeyeceğiz. Eğlenecekler, gülecekler ama öğrenmesi gerekenleri öğrenecekler. Böylelikle daha güzel sonuçlar alacağız. Çocuklarımızı takip edeceğiz. Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz el birliğiyle tüm sorumlulukları üstleneceğiz. “ dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN yaptığı açıklamada velilerimize ve öğrencilerimize seslenerek  yetiştirme kurslarının öneminden bahsetti: “İstekli öğrencilerimize yönelik verilecek olan yetiştirme kurslarında amacımız; öğrencilerimizin bilgi eksikliklerini gidermek, yeteneklerini geliştirmek, derslerindeki başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olmaktır. Bu nedenlerle yetiştirme kurslarına büyük önem veriyoruz, göreceksiniz en kısa sürede bu kursları okullarımızda başlatacağız.” dedi

               Gezinin son bölümünde Yenimahalle Kız Meslek Lisesini gezen Vali Kolat, burada atölyeleri gezerek öğrencilerle sohbet etti ve idarecilerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 


Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.