KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçik Dershanesi Açıldı

Mehmetçik Dershanelerinin; 01 Kasım Cumartesi günü Kırıkkale Lisesinde törenle açılışı gerçekleştirilmiştir.
Mehmetçik Dershanesi Açıldı

Vali Yardımcımız Abdullah ARSLANER, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet KAYA, Belediye Başkan Yardımcısı Halil DANACI, Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, davetliler ve öğrencilerimiz açılışa katılmıştır. Açılışta ASLANER “Askerlerimiz sadece askerlik işleriyle uğraşır, diye biliyoruz ama eğitime de ne kadar önem verdiklerini görebiliyoruz. Bu durum bizim için çok büyük onurdur, gururdur.” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında Mehmetçik Dershanelerinde Kursların düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü 13/07/2012 tarihinde imzalandığını belirten ÇETİN “Bu iki güzide kurumumuzun iş birliğinde, özel dershanelerin olmadığı yerlerde ya da özel dershane olduğu halde bu dershanelerden ekonomik nedenlerle istifade edemeyen ailelerin, Anadolu Liselerine veya üniversiteye hazırlanan çocuklarına yönelik “Mehmetçik Dershaneleri” ilimizde de planlanmış ve eğitime başlamıştır. Ayrıca kurslarımızdan Şehit ve Gazilerimizin çocukları ve yakınları da yararlanmaktadır. Görüldüğü gibi söz konusu eğitim olduğunda tüm kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışmaktadır.” dedi.

 Toplam 138 öğrencimiz ilk etapta kurslarımızdan faydalanmakta ve bu kurslarımızda 5’i askeri personel olmak üzere 9 öğretmenimiz görev almaktadır.

           Eğitimimizde ki bir başka sevindirici haberde, ilk olarak bu yıl uygulamaya konulan “Destekleme Ve Yetiştirme Kursları”mızın ilimizde başlamış olmasıdır.

 

 ÇETİN “ Bakanlığımıza bağlı ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında istekli öğrencilerimize yönelik verilecek olan destekleme ve yetiştirme kurslarında amacımız; öğrencilerimizin bilgi eksikliklerini gidermek, yeteneklerini geliştirmek, derslerindeki başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olmaktır. Kurslarımız 42 okulumuzda 295 öğretmenimizle yapılmaktadır. Yine kurs açılan bu okullarımızda oluşturulan 287 grupta 6655 öğrenci bu kurslarından ücretsiz faydalanmaktadır.” şeklinde açıklamıştır.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.