KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu 05/11/2014 Çarşamba günü saat 14. 30 da Vali Yardımcısı Sayın Adnan KAYIK başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereği; İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu 05/11/2014 Çarşamba günü saat 14. 30 da Vali Yardımcısı Sayın Adnan KAYIK başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya ilimizdeki kurum ve kuruluş müdürlüklerinin müdürleri ve başkanları ile resmi ve özel okul temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 

Toplantıda İlimizde eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerileri üzerinde duruldu. Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünün Eğitim Öğretim ile ilgili yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

 

Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN konuşmasında; Eğitim bir ülkenin bir milletin en önemli meselesidir. Sorun hangi alanda olursa olsun sorunun kaynağı o konudaki eğitimsizlikten kaynaklanmaktadır. Beşikten mezara kadar eğitim kültürünün çocuklarıyız diyerek eğitimin önemine değindi. Bu komisyonun eğitime öneriler katkılar sağladığını belirtti. İlimizin birçok ile göre eğitim öğretim faaliyetlerinin çok çok iyi durumda olduğunu ifade etti.

Öğretmenin ve öğrencinin sahipsiz olmadığını, görevlilerin işinin başında olduğunu, bazı olaylar yaşanmış olsa da eğitimin kalitesinin artırılarak devam ettirileceğini, öğretmene şiddet konusunda ilimizde böyle bir olayın yaşanmadığını her mesleğin risklerinin olduğunu, bu risklere rağmen hepimiz görevimizi en iyi şekilde yapmalıyız dedi.

 Kırıkkale Üniversitesi işbirliğinde öğretmenlerimize yönelik kişisel ve mesleki gelişim ile teknolojik uyum konularında eğitimler kurslar düzenlenebilir dedi.

Okullarımızın “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında öğrencilerimize, gençlerimize ve vatandaşlarımıza açık olduğunu eğitim öğretim saatleri dışındaki zamanlarda okulların bilgisayar laboratuarlarından,  kütüphanelerden ve spor salonlarından yararlandıklarını söyledi.

 Okullarımızda görevli yardımcı hizmetler sınıfı personel ve işçi personellere; insan ilişkileri, çocuklara yaklaşım vb. konularda Mahalli Hizmetiçi kapsamında seminerler verilebileceğini söyledi.

 

Başta Valilik, Üniversite, Belediye, Emniyet ve Sağlık Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlarla eğitim konusunda tam bir uyum ve işbirliği içerisinde çalışmalara devam edildiğini söyleyerek tüm komisyon üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.


Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.