KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi kapsamında Etkilşimli Tahta İhtiyaç FORM Veri Girişi Yapmayan Okullar

FATİH Projesi kapsamında Etkilşimli Tahta İhtiyaç FORM Veri Girişi Yapmayan Okullar

FATİH Projesi kapsamında Etkilşimli Tahta FORM Veri Girişi Yapmayan Okullarımız İdarecilerinin Dikkatine...

 

Yandaki linkte bulunan Excel listede isimleri bulunan okullarımızın 05/09/2016 tarihi itibari ile ; FATİH Projesi kapsamında Etkilşimli Tahta FORM Veri Girişi Yapmadıkları görülmüştür.  Veri Girişi Yapmayan Okul Listesi

25.8.2016 Per 09:13 /  29.8.2016 Pzt 09:39 tarihli iki ayrı e-mail ile okullarımız bilgilendirilmiştir. Ayrıca resmi yazı da gönderilmiştir.

Bu bilgiler doğrultusunda okullarımızın Etkileşimli Tahta ihtiyaçları tespit edilecektir.

Sayıların girilmesinde aşağıdaki açıklamaların dikkate alınması gerekmektedir.

Etkileşimli Tahta planlanmasına esas teşkil edecek Etkileşimli Tahta ihtiyacı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda, resmi okullarımızın (aynı binayı kullanan okullarımız için bina sahibi okul) mebbis şifreleri ilehttps://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresi üzerinden erişebilecekleri formu ekte gönderilen yönerge ve aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda 25.08.2016 - 05.09.2016 tarihleri arasında doldurmaları gerekmektedir.

Bilgi Girişi Yapması Gereken (Etkileşimli Tahta İhtiyacı Olan) Okullar

 • Şu ana kadar kurulum yapılmamış olan tüm RESMİ okullarımız.
   
 • FAZ2 II. Kısım kapsamında kurulumu yapılmamış olan, yeni açılmış veya yeni binasına geçmiş tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız.
   
 • Faz1, Faz2 I.  ve II. Kısımda kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik ET olan tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız.
   
 • Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış okullar)
   
 • Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Fatih projesi Kapsamında ET kurulumu yapılmayan Z- Kütüphaneler)

-      

       Yukarıda belirtilen okullarımız ile birlikte bu kısımda dahil olması düşünülen Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezlerine (MEM) de veri girişi açılmış olup bu kapsamda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sürece dahil edilmiştir.

 

Bu kapsamda;

Resmi Okullarımızın Veri Giriş Modülü üzerinde mebbis şifreleri ile Form Linki: https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresinden erişebileceklerdir.

 

Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  Bu noktada okullarımızın bilgilerini doğru ( ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir.

 

EK-1: Okullarda ET Kurulumunun Yapılacağı ve Yapılmayacağı Alanlar

ET Kurulumu Yapılmayacak Alanlar

ET Kurulumu Yapılacak Alanlar

Müdür Odası

Derslik

Müdür Baş Yardımcısı Odası

BT Sınıfı

Müdür Yardımcısı Odası

Fen Bilgisi Laboratuvarı

Memur odası

Biyoloji Laboratuvarı

Danışman Odası

Fizik Laboratuvarı

Sayman Odası

Kimya Laboratuvarı

Okul Aile Birliği Odası

Sosyal Bilgiler Laboratuvarı

Teknisyen Odası

Bilgisayar Laboratuvarı

Rehberlik Servisi Odası

Yabancı Dil Laboratuvarı

Grup Rehberliği Odası

Mesleki Uygulama Laboratuvarı

Özel Eğitim Hizmetleri Odası

Ortak Kullanılan Laboratuvarı

Hizmetli Odası

Müzik Odası

Oyun Odası

Resim Odası

Daktilograf Odası

Atölye*

Eğitim Araçları Odası

Konferans Salonu**

Gözlem Odası

Öğretmenler Odası***

Revir odası

 

Çalışma Odası

 

Test Odası

 

Fotokopi odası

 

Spor Salonu

 

Bekleme Salonu

 

Çok Amaçlı Salon

 

Kütüphane

 

Yemekhane

 

Misafirhane

 

Arşiv

 

Depo

 

Toplantı Salonu

 

 

*3.8. Atölyelerde; ET’yetoz veya başka fiziksel nedenlerle zarar verebilecek durumlar varsa (meslek liselerindeki kaynak, seramik, mobilya, metal kesim ve marangoz atölyeleri vb…) kurulumların yapılmaması,

 
**3.9. Konferans salonlarında, son izleyici ile ET arası mesafenin 10(on) metreyi geçtiği durumda ET kurulumunun yapılmaması

 ***3.10.Öğretmenler odası için, öğretmen sayısı en az 10(on) olan okullara keşif ve kurulumun yapılması, bunun dışında birden fazla öğretmenler odası bulunan okullarda ise sadece bir tane öğretmenler odasına ET keşfi ve kurulumu yapılması,

 

 

Önemli Duyuru:

 1. Ortaokullar ve ilk okullarımız için aynı binayı kullanıyorlarsa bina sahibi olan okulumuzun  bilgileri girilecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.
   
 2. Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımızda var olan ve Fatih Projesi kapsamı dışında kurulumları yapılan “Akıllı Tahtalar” okullara ait olduğu için  Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET)  kurulumları yapıldıktan sonra kullanımları ile ilgili tüm iş ve işlemler okul/il yöneticilerine ait olacaktır.
   
 3. Süreçte yukarda belirtilen adrese (Form Linki)  mebbis şifresi olmadığı için (yeni yapılan ve tamamlanmayan okullarımız vb. durumda olan okullarımız)  giriş yapamayan okullarımız ile ilgili çalışma ayrıca yapılacaktır.
   
 4. Okul Bilgi Sisteminde (OBS)  bilinen adıyla Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) üzerinde güncellemelerin yapılması da gerekmektedir.
   
 5. Etkileşimli tahta ihtiyacı olmayan okulların form üzerinden bilgi girişi yapmasına gerek yoktur.

  


 

 

  

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.