KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus + Stratejik Ortaklık Projesinin Final Toplantısı Kırıkkale´de Yapıldı

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Noktası AR-GE Biriminin koordinatörlüğünde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren Erasmus + Okul Eğitimi Programları kapsamında, 3 AB üye ülkesi Yerel yönetimlerinin Eğitim lokal otoriteleri ile ilimiz genelinde madde, bonzayi, alkol ve sigara bağımlılığına karşı etkin bir mücadele içerisine girmiş, il genelinde bir çok faaliyet düzenlemiştir.
Erasmus + Stratejik Ortaklık Projesinin Final Toplantısı Kırıkkale´de Yapıldı

Bu faaliyetlerin final toplantısı için ilimizde final toplantısı düzenlenmiştir.

Projenin final toplantısına katılmak için ilimize Portekiz, İtalya ve Letonya´dan 17 kişililik bir eğitim delagasyonu gelmiştir.  Ar-Ge Proje Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ´ın başkanlık ettiği Erasmus + final toplantısında, Şube Müdürü Gülnihan AKYÜREK, proje komisyonu üyeler Efraim SOYAK, LÜtfü VANLIOĞLU, Haydar BAKIR, Volkan AKÇA, Merve ÜSTÜN, Rabia ERCAN, Esra OKUR ve 17 yabancı konuk katılım sağlamıştır. Toplantıda, proje ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında 4 ülke brifing hazırlamış ve projenin başlangıçtan bugüne kadar hangi faaliyetlerin yapıldığı ile ilgili sunumlar gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında riskli okullarımızda dağıtılacak aileler için oluşturulan "Bağımlılık Önleme" El Kitapçığı da bütün katılımcılara tanıtılmıştır.

Toplantıların ardından 3 ülkeden gelen 17 kişilik heyet İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf TÜFEKÇİ´yi makamında ziyaret etmişlerdir. Ziyarette, İl Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ :" Erasmus + Projelerini önemsiyoruz, ülkelerin birlikte çalışması, ortak bir platformda projeler üretmesi bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Bağımlılık tüm ülkeleri yakından ilgilendiren çağın bir sorunu, umarım 4 ülke iyi örneklerin paylaşılması ile kendi kurum vizyonlarına önemli çıktılar sağlamıştır, biz Eurodesk Noktası İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, kurumumuzun uluslararasılaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, " diyerek katılımcılara ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Ziyaret sonrasında proje faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere, öncesinde Efraim SOYAK tarafından Kırıkkale Lisesi´nde 4 ülkenin katılımı ile ortak bir voleybol maçı organize edilmiştir. Proje pilot okullarından, Türk Metal Sendikası Mustafa Özbek İlkokulunda " komisyon üyesi Volkan Akça´nın hazırlamış olduğu "Bağımlılıkla ilgili farkındalık yaratma" etkinliğine aktif katılım sağlandı, kültürel etkinlik olarak okul Müdürü Fikret Çetinkaya ülkemizin misafir kültürünü en güzel şekilde yansıtacak kültürel etkinlikler düzenledi.

Projemiz kapsamında gençleri serbest zamanlarını en güzel şekilde değerlendirebilecekleri ve onların streslerini en az seviyeye indirmede uygulanan sanatsal faaliyetler de Yahşihan Gençlik Merkezi Müdürü Sezai ARSLAN tarafından yabancı konuklara tanıtılarak, ebru sanatı eğitimi düzenlendi, eğitim sonrası bağlama hakkında da bilgi verilerek, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı´nın ülkemizde gençler için hangi faaliyetleri yürüttüğü ile ilgili de bir sunum gerçekleştirildi.

 

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.