KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

25 Gencimize AB Proje Yazma Eğitimi

Üniversiteli ve Liseli Öğrencilere Erasmus + Proje Yazma Eğitimi Verildi.
25 Gencimize  AB Proje Yazma Eğitimi

 

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Türkiye Mali Destek Çağrısı Kapsamında TR071 Eurodesk noktası olan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin hazırlamış olduğu “Eurodesk Nar” isimli AB projesi kapsamında Mayıs ve Haziran aylarında ilimizde 700 Gence Erasmus + programlarının tanıtımı yapıldıktan sonra, Eurodesk gönüllüsü olmak için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne özgeçmiş(CV)lerini bırakan 25 gence Kırıkkale Dem Hotel’de Eurodesk Kurum Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ ve Ar-Ge Proje Uzmanı Neslihan ULUYÜZ tarafından Gençlik Projesi yazma eğitimi verildi.

Eğitimlerin ardından, Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, AB Proje Yazma Eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilere, katılım sertifikalarını verdi.

İlimizde Gençlere yönelik kapsamlı ilk Proje Yazma Eğitimi

Bu eğitimin ilimizde gençlere yönelik kapsamlı ilk proje yazma eğitimi olduğunu dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz, İlimizde Erasmus + Programlarının okullarımızda yaygınlaştırılması amacıyla öğretmenlere yönelik eğitimlerin yanı sıra öğrencilerimiz için de bu eğitimlerin devam edeceğini belirtti. 2010 yılından beri öğrenci ve öğretmen olarak toplamda 871 kişinin programlardan yararlanıp projeler ile yurt dışına çıktığını dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz, 25 gence verilen bu eğitimle, gençlerimiz arasında NAR etkisi yaratılarak daha çok gencimize ulaşılabileceğini, ayrıca 2011 yılından beri ilimizin TR071 kod numarası ile Eurodesk Noktası olan Müdürlüğümüz AR-GE biriminin kapılarının herkese açık olduğunu belirtti.

 

 Özellikle gençlere verilen eğitimlerden “Avrupa Gönüllü Hizmeti, Gençlik Değişimleri Projeleri, yurt dışında mastır, Work and Travel, Interrail, Burslar, AB Tarihçesi, Türkiye’nin AB’de dünü bugünü” gibi konular gençlerin yoğun ilgisini çekti. Metodolojik eğitimlerin verilmesinin ardından, gençler Eğitmenleri tarafından gruplara ayrılarak proje yazma konusunda workshop  düzenlendi.  Proje yazma eğitimi ile birlikte, Gençlere Proje tanıtım materyalleri olarak Milli Eğitim Müdürlüğü t-shirtu, şapkası, bloknot,kalem ve bir de  flashbellek dağıtıldı. Program sonunda gençler hazırladıkları demo projelerini birbirlerine tanıttılar, ve ilimizde proje yapacaklarına ve çevrelerindeki diğer gençlere Ulusal Ajans, Eurodesk ve Erasmus + programlarını anlatacaklarına söz verdiler.

 

İlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimi25 Gencimize  AB Proje Yazma Eğitimi25 Gencimize  AB Proje Yazma Eğitimi25 Gencimize  AB Proje Yazma Eğitimi25 Gencimize  AB Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimiİlimizde Gençlere Yönelik Kapsamlı İlk Proje Yazma Eğitimi

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318) 222 01 33/44 ESKİ MEM BİNASI 0(318) 224 61 04 0(318) 224 26 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.